Çekya Mucizesi Yunanistan Karşısında da Devam Etti

Dünya Kupası 2.tur mücadelesinde turnuvanın büyük sürprizi Çekya, madalya adaylarından biri olarak gösterilen Yunanistan karşısında istediğini aldı. Çekler 77-84 ile kaybetmelerine rağmen averajları Yunanistan’dan daha iyi olduğu için ABD’nin Brezilya’yı yenmesi durumunda adlarını çeyrek finale yazdıracaklar. Yunanistan’ın ise şansı yok denecek kadar az çünkü hem Brezilya’nın yenmesini hem de cidid bir fark atmasını bekleyecekler.

1.çeyrek: 12-18
2.çeyrek: 21-14
3.çeyrek: 16-25
4.çeyrek: 28-27

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Brezilya maçında sakatlanan Schilb’den yoksun oynayan Çekya adına Jaromir Bohacik 25 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken maçın yıldızı ise kritik yerlerde öne çıkarak bulduğu sayılarla bir kez daha triple-double’ın kıyısından dönen, 13 sayı, 8 ribaund, 9 asist üreten Tomas Satoransky oldu.

Yunanistan’da ise NBA’in MVP’si hayal kırıklığı yarattı. 3.çeyreğin sonunda 5 faulle oyun dışı kalan Giannis Antetokounmpo sadece 12 sayı, 9 ribaund, 4 asist ile katkı verdi. Diğer taraftan maestro Nick Calathes 27 sayı, 6 ribaund, 6 asist ile takımına ihtiyacı olan 12 farklı galibiyeti taşımaya çalıştı ama başaramadı. Kostas Sloukas da 16 sayı, 2 asist ile elinden geleni yaptı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.