Galatasaray Pota Altına Takviye Yapıyor

Hazırlık döneminde Hırvat uzun Marko Arapovic’in dizinden ciddi şekilde sakatlanması ve sezonun büyük bir bölümünü kaçıracak olmasının belirlenmesinin ardından Galatasaray Doğa Sigorta takviye çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz sezon G-League‘de forma giyen genç uzun forvet Ben Moore ile görüşmelerde sona geldiler. Sportando’nun haberine göre ufak pürüzlerin giderilmesinin ardından transfer resmileşebilir.

2.03 boyunda olan 24 yaşındaki Moore, G-League’de görev aldığı 47 maçta ortalama 12.8 sayı, %37.7 3sayı, 8.6 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Ayrıca ABD’nin Dünya Kupası elemelerindeki kadroda da yer almış ve 2 maçta ortalama 14.5 dakika süre alırken 8.5 sayı, 5.5 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Moore çok yönlü bir 4 numara, hiç bir şeyi 9/10 ya da 10/10 kalitesinde değil belki ama herşeyi 7/10 seviyesinde yapabilen bir isim. Atletik özellikleri, topu yere vurabilmesi ve ribaundlara verdiği katkıyla Eurocup seviyesinde her takımda kendisine süre bulabilecek bir forvet. Diğer taraftan ABD milli takımına seçilmesi de ne kadar karakterli ve çalışma etiği yüksek bir oyuncu olduğunun göstergesi, bu konuda ABD’nin ara turnuvalarda seçtiği oyuncuların karakterine de ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Diğer taraftan savunma konusunda da katkı veren bir oyuncu Moore. Hem yüzü dönük hem de alçak postta kolay geri adım atmayan, takım savunmasını enerjisi ile diri tutmaya çalışan isimlerden biri. Özetle bir yıldız değil ama Galatasaray adına çok iyi bir tamamlayıcı olur. Disiplini, ribaundlara katkısı ve hücumdaki çok yönlülüğü ile koç Erdoğan’ın mentörlüğünde Avrupa’da iyi bir kariyere sahip olabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.