RESMİ: Fenerbahçe Berkay Candan’ı Açıkladı

Barış Hersek ile yollarını ayıran Fenerbahçe Beko, aynı pozisyon için bir yerli hamlesi yaptı ve kulübün alt yapısından yetişten bir isim olan Berkay Candan‘ı kadrosuna kattı.

Son olarak Arel Üniversitesi Büyükçekmece forması giyen genç numara ile 2 yıllık sözleşme imzaladılar. Genç forvet ile koç Sarıca yönetimindeki Pınar Karşıyaka da ilgileniyordu.

2.05 metre boyunda olan 1993 doğumlu Berkay, Uştak’taki başarılı performansının ardından beklenen çıkışı gerçekleştirememişti ki geçen sezon Büyükçekmece’de 8 maçta ortalama 20.5 dakika gibi gayet iyi süreler bulmasına rağmen sadece 7.2 sayı, %36.0 3sayı, 3.8 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile sınırlı bir katkı vermişti.

İki forvet pozisyonunun arasına sıkışmış bir oyuncu Berkay. Daha çok şutları ile ön planda olmak istiyor ve pota altında ikili mücadeleyi çok sevmiyor, hal böyle olunca da uzun forvet oynayan bir oyuncu için ribaundlara katkısı da sınırlı oluyor. Euroleague’de süre alabileceğini düşünmüyorum. BSL’de ise savunma, enerji ve ribaundlar konusunda kendisini geliştirip koç Obradovic’in güvenini kazanmalı öncelikle…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.