RESMİ: Panathinaikos Fredette Hamlesini Açıkladı

Yeni sezonda koç Pedoulakis’i göreve getiren ve iyi bir bütçe ile transfer hamlelerine başlayan Panathinaikos guard rotasyonuna Rice’dan sonra önemli bir hamle daha yaptı.

Daha önce de kadrolarına katmak istedikleri ancak başaramadıkları yıldız guardı bu kez mutlu sona ulaşarak kadrolarına kattılar. Sizlere daha önce ilettiğim transfer resmileşmiş oldu ve Jimmer Fredette önümüzdeki 2 sezon boyunca Yeşiller’in formasını giyecek. Yıldız guard toplam 3.5 milyon dolar kazanacak bu kontrattan.

1.88 boyunda olan 1989 doğumlu Fredette geçtiğimiz sezon Çin Ligi’nde Shanghai Sharks formasıyla 43 maçta 35.5 sayı, %42.0 3sayı, 5.6 ribaund, 5.4 asist istatistikleri ile mücadele etmiş, sezonun son kısmında ise sadece 6 maç için Phoenix Suns ile NBA’e dönmüş ve 10.7 dakika süre alırken 3.7 sayı, 1.2 ribaund, 1.3 asist ile katkı verebilmişti.

Yüksek yüzdeli üçlükleri ile bilinen Fredette, tempo basketboluna yatkınklığı, yüksek basketbol IQ’su ve skorer kimliği ile Panathinaikos’da Calathes ile harika bir ikili olacaktır. Sadece atıcı olarak değil ikili oyunlardaki başarılı organizasyonları ile de Calathes’e liderlik konusunda yardımcı olacaktır. Özetle mevcut özellikleri ile Avrupa basketboluna rahatlıkla ve hızlıca uyum sağlayabilecek bir guard, tabi savunmasının vasat olduğunu belirtmem lazım. Bu hamleyle birlikte Yeşiller bana göre yeni sezonda Final Four’u zorlayacak ekipler arasındaki yerlerini aldılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.