ASVEL NBA Patentli Forveti Gündemine Aldı

Euroleague’in yeni takımlarından ASVEL kadrosunu Fransız oyuncularla güçlendirme hedefinde transfer rotasını çizmiş durumda. Bu konuda gündemlerindeki yeni isim ise NBA patentli bir forvet.

Geçtiğimiz günlerde Boston Celtics tarafından serbest bırakılan Guerschon Yabusele ile ilgileniyorlar.

2.01 boyunda olan 1995 doğumlu genç forvet 2016 Draftında Boston tarafından 1.tur 16.sırada seçilmiş ve beklentilerin yüksek olduğu isimlerden biriydi ancak bu gelişimi gösteremedi. 44 maçta sadece 6.1 dakika ortalamala ile sahada kalabilirken 2.3 sayı, 1.3 ribaund ile katkı verebilmişti. Şuanda da Boston ile yaz liginde boy gösteriyor ve 2 maçta 16.5 dakika saha kalıp sadece 2.0 sayı, 3.0 ribaund, 1.5 asist istatistiklerini üretebildi.

2016-17 sezonunda ve sonrasında 2017-18 sezonunda G-League’de sergilediği performanslar aslında Avrupa sahnesi için gayet yeterliydi ama NBA’de kalma konusunda ısrar edince 2 sezonu boşa geçti. Güçlü fiziği, dış şut tehditi, atletizmi ve ribaundlardaki etkinliği ile Euroleague sahnesinde çok katkı verebilecek bir isim ki daha yaşı çok genç, gelişime açık ve seviye atlayabilir ASVEL’de. Kilo problemini çözüp mental olarak kendisini koç Mitrovic’in öğretisine bırakabilirse yüksek potansiyelli bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.