Güncel Haberler

Tofaş Tecrübeli Uzun White ile Anlaştı!

Ülkemizde Gaziantep ve geçen sezon da Bahçeşehir Koleji‘nde başarılı performanslar sergilemiş olan tecrübeli uzun DJ White önümüzdeki sezon Tofaş‘ın başarısı için ter dökecek.

Basketfaul’ün haberine göre Eurocup temsilcilerimizden biri olan Tofaş, 2.06 boyunda olan 1986 doğumlu White ile anlaştı ve resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Son iki sezonunu Bahçeşehir’de geçiren White, geçtiğimiz sezonu 14.2 sayı, 5.0 ribaund, 1.4 asist ortalamalarıyla tamamlamıştı. NBA tecrübesi yüksek olan ve Euroleague’de de Baskonia ile boy göstermiş olan White, hem orta hem de dış şut tehditi yüksek olan, savaşçı kimliği ve üst düzey profesyonelliği ile artı çalışma etiği ile Tofaş’a değer katacak bir isim. Evet belki savunmada artık ağır kalıyor ve zaman zaman konsantrasyon problemleri yaşıyor ama zekası, tecrübesi ve pozisyon bilgisiyle bu eksiklerini de kapatıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023-24 BSL Sezonunda İlk 3 Hafta Maçlarının Programı Belli Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2023-2024 sezonunda ilk üç haftanın müsabaka programı belli oldu. Ligde …