RESMİ: Andorra Sırp Forvet Todorovic ile Anlaştı

Önümüzdeki sezon tekrar Eurocup‘da yer alacak olan ve yeniden yapılanma sürecine giren Andorra kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sezon Murcia‘da sakatlıkların gölgesinde kalan ama yetenekleri ve kalitesi ile halen Eurocup sahnesinde değerli bir parça olan Sırp forvet Dejan Todorovic‘i 1 sezon için kadrolarına kattıklarını açıkladılar.

1.97 boyunda olan 25 yaşındaki Todorovic, Sırp milli takımı ile Dünya Kupası elemelerinde 5 maçta forma giymiş ve 11.2 sayı, 3.6 ribaund, 2.6 asist ortalamaları ile mücadele etmişti. Liga Endesa’da ise sadece normal sezonun son 2 maçında ortalama 4.5 dakika forma giyebilmişti.

Güçlü fiziği, atletizmi ve enerjisi ile oyunun iki alanını da oynayabilen bir forvet. Açık alanda etkinliği daha da artan Todorovic, yarı saha basketbolunda da hem dış şutları ile hem de delici özelliği ile sorumluluk alarak takımın bir ya da ikinci skor opsiyonu olabilecek kalitede. Genç yaşına rağmen Bilbao forması ile bir önceki seozn Eurocup arenasında takımının ana skor opsiyonu olup bu tecrübeyi de CV’sine eklemiş bir isim. Ancak bu özelliklerini dizinden yaşadığı ağır sakatlıktan ve tüm sezonu kaçırdıktan sonra tekrar ne kadar ortaya koyabilecek, biraz kapalı kutu…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.