Panathinaikos Yıldız Guard İçin Strelnieks’den Vazgeçmiş!

Barcelona ve Fenerbahçe Beko’nun yaptığı flaş transferlerin ardından Panathinaikos da harekete geçti ve Strelnieks’den vazgeçip yıldız statüsünde bir guardı gündemlerine aldılar.

Yeşiller’in listesinin başında olan isim son 3 sezonunu Çin liginde geçiren NBA patentli yıldız guard Jimmer Fredette. Önümüzdeki sezon için net 1 milyon 750 bin dolar kazanacağı bir kontrat önerdiler kendisine ve yakın zamanda cevap gelmesini bekliyorlar. Ancak tecrübeli guarda Çin’den de yılık 2.5 milyon dolar değerinde bir teklif olduğunu hatırlatayım…

2011 NBA draftında ilk tur 10.sırada Milwaukee Bucks tarafından seçilmiş olan 30 yaşındaki tecrübeli guard, Sacramento Kings, Chicago Bulls, New Orleans Pelicans ve Phoenix Suns formaları giymişti. Kariyerindeki son 3 sezonu ise Çin ligi ekiplerinden Shanghai Sharks’da geçirmişti. Sezonun son bölümünde ise sadece 6 maç için Phoenix Suns’a dönmüş, 10.7 dakika süre alırken 3.7 sayı, 1.2 ribaund, 1.3 asist ile katkı verebilmişti. Çin Ligi’nde ise 43 maçta 35.5 sayı, 42.0 3sayı, 5.6 ribaund, 5.4 asist istatistikleri ile harika bir sezon geçirmişti.

Fredette şuanda Golden State Warriors forması ile NBA yaz liginde boy gösteriyor.

Panathinaikos 2016 yılında da yıldız guardı transfer etmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştı. Etkili dış şutları ve yüksek basketbol IQ’su ile tanınan tecrübeli guard Avrupa basketboluna rahatlıkla uyum sağlayacak bir tarza sahip ki Yeşiller bu transferi sonuçlandırabilirse çok önemli bir hamleye imza atmış olacaklar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.