Valencia da Rodriguez Yarışına Katıldı

Euroleague‘e tekrar dönen Valencia guard rotasyonuna yıldız bir ismi katabilmek için tüm şartlarını zorluyor. De Colo’nun NBA’e yönelmesinin ardından bu kez bir diğer CSKA’lıyı listenin en üst sırasına aldılar.

CSKA ile önümüzdeki sezon kontratı bulunmasına rağmen çıkış opsiyonu kendinde olan Sergio Rodriguez henüz Rus ekibine cevabını iletmedi. İspanyol yıldız ile Olimpia Milano da yakından ilgileniyor. Valencia da bu noktada devreye girmiş durumda.

Yarasalar 2017 yazında da onunla ilgilenmiş ancak CSKA Moskova ile 2 yıllık kontrata imza atmıştı. CSKA henüz onu takımda tutup tutmama konusunda kararını iletmediği gibi Rodriguez de gelen teklifleri değerlendirmeye devam ediyor. Rodriguez’in CSKA ile opsiyonu 12 Temmuz’a kadar devam ediyor ve takımdan ayrılmak isterse 450.000 Euro ödemek durumunda.

32 yaşında olan 1.91 boyundaki Rodriguez Euroleague sezonunu 10.2 sayı, %39.2 3sayı, 1.5 ribaund, 4.5 asist istatistikleri ile tamamlamıştı. Valencia’da çok daha fazla sorumluluk alacağı ve tam anlamıyla takımın direksiyonun kendisinde olacağı kesin. Her ne kadar Valencia’ya sınıf atlatacağı bir gerçek olsa da ben onun Valencia ve Milano dışında şampiyonluk yolunda daha iddialı takımlardan da teklif beklediğini bu nedenle acele etmediğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.