Olympiakos Eski Efesli Skorer ile İlgileniyor

Olympiakos tekrar Euroleague‘de play-off yarışına dahil olabilmek için önümüzdeki sezon yeni hamleler yapmaya hazırlanıyor. Bunlardan biri de eski Anadolu Efesli skorer Brandon Paul.

Koç Blatt bizzat kendisi oyuncu ve menajeri ile bağlantıya geçerek transferi tamamlamaya çalışıyor. Olympiakos’un 1+1 yıllık kontrat teklifi ile Çin’den gelen 1 milyon dolar değerindeki teklif arasında karar vermesi bekleniyor.

1.93 boyunda olan 28 yaşındaki skorer oyuncu geride bıraktığımız sezonu Çin Ligi’nde Zhejiang‘da geçirmiş ve 28.4 sayı, 9.1 ribaund, 4.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Çin Ligi’nde gelen yeni kurallar neticesinde yabancı oyuncuların garanti kontrat alması epey zorlaştı. Bu nedenle de Paul Avrupa’ya dönmeye sıcak bakan oyuncular arasında yer alıyor.

Daha önce Unicaja Malaga ve Anadolu Efes formalarıyla Avrupa’da San Antonio Spurs formasıyla da NBA’de iyi işler çıkarmış olan Paul, Euroleague seviyesinde iyi bir skorer olabilecek özelliklerin tamamına sahip. Etkili dış şutları, güçlü fiziği, atletizmi ve çabuk ilk adımı ile yaptığı penetreler onu komple bir silah yapıyor. Savunmada da gayet istekli ve karakterli bir oyuncu. Koç Blatt’ın yeni Olympiakos’un da skor yükünü üstlenebilecek kalitede.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.