Galatasaray Fransa Ligi’nin Yıldız Forvetinin Peşinde

Önümüzdeki sezon hem Eurocup hem Tahincioğlu Basketbol Süper Lig’de iddialı bir kadro kurmak isteyen Galatasaray Doğa Sigorta Fransa Ligi’nin en skorer isimlerinden biri ile ilgileniyor.

29 yaşında olan 2.06 boyundaki Ebanks, Chalons Reims forması ile Fransa Jeep Elite Pro A’da 29 maçta görev almış 34.7 dakikada, 18.8 sayı, 6.8 ribaund, 1.5 asist ortalamaları kaydetmişti.

NBA tecrübesi de bulunan Ebanks fiziğine rağmen daha çok yüzdeli dış şutları ile ön plana çıkan, skor potansiyeli oldukça yüksek bir 4 numara. Topu yere vurabilen ve atletik özellikleri ile potaya da rahat gidebilen Ebanks alçak postta ise pek vakit geçirmeyi sevmiyor. Savunma ribaundlarında ise takımına katkı veren bir isim. En önemli eksisi savunma yapmayı sevmemesi ve devamlılık konusunda üst düzey takımlara güven sağlayamayan istikrarsız bir performansa sahip olması. Bu transfer gerçekleşirse koç Erdoğan’ın mentörlüğünde bu sorunları aşıp skorer özelliklerini ön plana çıkararak Galatasaray’ı taşıyabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.