Alper Yılmaz: “Larkin’in aklı NBA’de.”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi şampiyonu Anadolu Efes‘in genel menajeri Alper Yılmaz yeni sezon öncesi başladıkları transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

NTV’nin konuğu olan Yılmaz daha önce koç Ataman’ın da belirttiği üzere kadroyu büyük ölçüde korumaya çalışacaklarını belirtirken şu detayları verdi:

“Geçen sezon biz 9 yeni oyuncuyla anlaştık. O zaman seçenek çok fazlaydı. Fakat şimdi çok iyi bir sezon geçirdik. Ben hep şunu söylerim: ‘Basketbolcular oynadıkları sezonun parasının kazanırlar.’ Dolayısıyla hepsi şu anda daha fazla para kazanmak istiyor. Benim de belli bir bütçem var ve o bütçe içerisinde aynı kadroyu korumaya çalışıyorum. Çok kolay değil. Yönetimimiz sağ olsun ellerinden gelen desteği veriyor. Oyuncularımız anlayış gösteriyor. %80-%90 kadroyu koruyacağız”

Shane Larkin durumu akkında da bilgi veren Alper Yılmaz, “Larkin ayrı bir konu. O, NBA’e gitmek istiyor. Amerikalı olması, babasının çok önemli bir beyzbol oyuncusu olması gibi sebeplerden önceliğinin NBA olduğunu söyledi. Boston taraftarları da geri dön diye ona mesaj atıyor. Burada mutlu olduğunu biliyorum. Güzel bir sezon geçirdi. Şampiyonluk kazanmanın onun kendisi ve kariyeri için önemli olduğunu biliyorum. En önemlisi, EuroLeague ile bitmemiş bir hesabı olduğunu da biliyorum. Temmuz’un sonuna kadar belli olmaz ama umuyorum Avrupa’da kalır ve bizim formamızı giymeye devam eder” ifadelerini kullandı.

Diğer transfer çalışmalarını da şöyle özetledi Yılmaz, “Motum‘un yerine bir yabancı oyuncu alacağız. Anderson ve Pleiss’in 30 Haziran’a kadar opsiyonları var. Onlarla ilgili Ergin hocanın kararını bekliyoruz. Bu hafta içerisinde belli olur. Onun dışında Larkin’in durumu belli değil, diğer 5 yabancımız ise gelecek sezon takımda olacak. Bir 4 numarada yabancı oyuncu arayışımız var. 5 ve 3 numaraya da bakacağız”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.