Badalona Tecrübeli Guardı Çin’den Getirme Peşinde!

Önümüzdeki sezon Eurocup‘da mücadele edecek olan İspanyol ekibi Joventut Badalona geride bıraktığımız sezon İspanya Liga Endesa‘da yakaladığı başarıyı devam ettirmek istiyor. Bu nedenle de transfer döneminde önemli isimlere yönelecekler.

Guard rotasyonuna yıldız bir isimle hamle yapmak istiyorlar. Sezonu Çin’in ana ligi CBA’da Tianjin ile tamamlayan ve şuanda Çin’in yaz ligi olan NBL’de Wenby forması giyen Taylor Rochestie ile anlaşmaya yakınlar.

1.85 boyunda olan 34 yaşındaki tecrübeli solak guard Karadağ pasaportuna sahip olduğu için Liga Endesa’da yabancı statüsünde forma giymiyor, yani önemli bir avantaj getirecek Katalan ekibine. Şuanda Wenby forması ile NBL’de 26.4 sayı, 8.3 asist, 5.4 ribaund istatistikleri ile mücadele ediyor. Elbette Liga Endesa ve Eurocup’ın seviyesi NBL’in çok üstünde ama halen çok yönlü performansı ile bu seviyede fark yaratabilecek bir guard Rochestie. Özellikle Laprovittola giderse sorumluluğu çok daha fazla artacaktır.

Bir önceki sezon Kızıl Yıldız formasıyla Euroleague’de 13.4 sayı, 2.3 ribaund, 5.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.