Tofaş’ın Genç Forveti Fenerbahçe Yolunda!

Tofaş çatısı altında koç Ene yönetiminde son 2 sezonda gelişimini hızlandıran ve milli takım seviyesine kadar yükselen isimlerden birisi de Berkan Durmaz. Genç forvet Fenerbahçe Beko ile prensip anlaşmasına vardı ve sarı lacivertlilerin final serisinden sonra anlaşmayı resmileştirmesi bekleniyor.

22 yaşında olan 2.06 boyundaki uzun forvet her iki pota altında da sergilediği savaşçı kimliği, ribaundlardaki sezgileri ve her geçen gün gelişen dış şut tehditi ile geleceği parlak bir basketbolcu. Bu sezon Tofaş ile BSL’de 32 maçta görev alırken ortalama 11.8 dakika sahada kalmış ve 4.5 sayı, 2.8 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti. Eurocup’da ise 10 maçta 10.3 dakika süre almış ve 3.6 sayı, 2.4 ribaund istatistikleri üretmişti.

Berkan yıldız seviyesinde yeteneklere sahip değil belki ama savaşçılığı ve yaşına göre çok daha yüksek olan olgunluğu ile değerli bir görev adamı olacak kariyeri ilerledikçe. Ben onu hep Kerem Gönlüm’e benzetiyorum, özellikle centilmenliğinini, profesyonelleğinin ama bunun yanında da savaşçı kimliğini. Büyük takıma gitmek için bana göre epey erken davranmış. Gelişimini sürdürmek için daha çok süre alacağı bir takıma gitmesini isterdim. Elbette koç Obradovic ile beraber olduğu her an bir çok şey öğrenecektir ama süre alma ve maç tecrübesi konusunda sıkıntın yaşayacağı da bir gerçek…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.