Millilerin Dünya Kupası’ndaki maç Saatleri Belli Oldu

31 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Çin’in ev sahipliğinde organize edilecek FIBA 2019 Dünya Kupası’nda E Grubu’nda ABD, Çekya ve Japonya ile mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı’nın maç saatleri belli oldu.

İlk defa 32 takımın katılımı ile gerçekleşecek Dünya Kupası’nda oynanacak 92 maçın saatleri FIBA’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile duyuruldu.

Buna göre Türkiye’nin Şangay’da ilk turda oynayacağı grup maçlarının programı şu şekilde;

1 Eylül 2019, Pazar

TSİ 11:30 Türkiye – Japonya

3 Eylül 2019, Salı

TSİ 15:30 ABD – Türkiye

5 Eylül 2019, Perşembe

TSİ 11:30 Türkiye – Çekya

A Milli Basketbol Takımı, grubu ilk 2 sırada bitirmesi halinde üst tura yükselecek. Grup sürecinde alınan sonuçlar bu tura da taşınacak.

E Grubu’nun ilk 2 sırasındaki ekipler ile F Grubu’nu ilk 2’de bitiren takımlar üst turda, K Grubu’nda bir araya gelecek. Shenzhen kentinde oynanacak yeni grup maçlarında takımlar ilk grup sürecinde karşılaşmadıkları ekiplerle oynayacak. K Grubu’nu ilk 2 sırada tamamlamayı başaran ekipler çeyrek finale yükselecek ve L Grubu’nun ilk 2 sırası ile çapraz eşleşecek.

Organizasyonda çeyrek finaller Şanghay ve Dongguan’da, yarı finaller, üçüncülük ve final maçları ise Çin’in başkenti Pekin’de oynanacak. İkinci Tur gruplarında oynanacak maçların saatleri ilk turun sonunda, yarı finallerin maç saatleri ise çeyrek final maçlarının ardından duyurulacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.