Güncel Haberler

Pitino: Tekrar maça çıkacağımız güne kadar sakal bırakacağım

Yunan Ligi playoff’unun gerçekleşmeyen Olympiakos eşleşmesi sonrası Panathinaikos koçu Rick Pitino durumu basına değerlendirdi.

Olympiakos’un Panathinaikos‘a karşı playoff serisinin ilk maçına çıkmayı reddederek küme düşürülmesi sonrası Yeşiller parkeye çıktı.

Ama takım içinde bir antrenman maçı için ve o sırada Kırmızılar’ın bench’ine bir tavuk bırakıldı.

Rick Pitino asla oynanmayan maçın ardından düşüncelerini medyayla paylaştı:

“Olympiakos hakkında konuşamam ama Panathinaikos‘un durumunu anlatayım: Hayal kırıklığı yaşıyorum çünkü ben buraya basketbol koçluğu yapmaya geldim, sporun etik değerlerini anlatmaya değil. Neredeyse 1 aydır basketbol oynamıyoruz. Federasyonun bu işi bu kadar geciktirmesi de bizi hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü oyuncuların çoğunun görevlerinin 15 Haziran’a kadar tamamlanması lazımdı ama daha şimdiden bir aydır basketbol oynamamış durumdalar. Çok üzücü. Bir koç olarak 40 yıldır yaşamadığım şeyleri burada gördüm, hem iyi hem kötü.”

Amerikan koç bir aydır basketbol oynayamamalarıyla ilgili bir şaka yapmaktan da geri kalmadı:

“Panathinaikos’a EuroLeague’de playoff yaptırayım ve takımın geleceği hakkında tavsiyeler vereyim diye bana kontrat verildi. Koçlar böyle şeyler yapar. Bu noktada artık basketbol oynayacağımız bir sonraki anı sabırsızlıkla bekliyorum, bu nedenle sakal bırakacağım. Tekrar oynayacağımız güne kadar uzasın.”

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Zalgiris’e Evinde Yan Bakılmıyor!

Turkish Airlines Euroleague 25. hafta mücadelesinde Zalgiris Kaunas konuk ettiği Panathinaikos‘u 80-68 gibi farklı bir …