Olympiakos ile Panathinaikos Arasındaki Gerlilim Farklı Boyutlara Çıktı!

Yunanistan basketbolu her gün daha fazla karışmaya devam ediyor. Öyle ki bugün işler saldırı düzeyine geldi.

TV Staton’dan “Open TV”‘in haberine göre Olympiakos ile Panathinaikos arasındaki büyük kavganın odak noktalarından biri olan hakem Panagiotis Anastopoulos’un evine kimliği bilinmeyen kişiler tarafından molotof kokteyli atıldı. Habere göre neyse ki molotofk kokteyli eve bir zarar vermedi.

Bu olay sonrasında Olympiakos ligdeki maçların ertelenmesini teklif etse de diğer takımlar bunu kabul etmedi. Pire ekibi ayrıca hakemlerin yenilenmesi için kulübün televizyon gelirlerinden bir kısmı da önerdi ama bu da kabul edilmedi. Bir değişiklik olmazsa Yunanistan Ligi’nde playoff’ların Çarşamba günü başlaması bekleniyor.

Peki neden akem Panagiotis Anastopoulos’un evine molotof kokteyli atıldı?

Aslında her şey Olympiakos ile federasyonun hakem atamasıyla başladı.

Panathinaikos-Olympiakos arasında oynanan kupa yarı finalindeki kavgalı maçta düdük çalan hakem Panagiotis Anastopoulos, Pire ekibinin Promitheas ile oynanacak maça atandı. Olympiakos bu atama sonrasında ise maça çıkmayacağını duyurdu. Maça çıkmaması hâlinde ise Olympiakos aynı sezonda ikinci kez ligde hükmen mağlup sayılacak ve kurallar gereği küme düşürülecekti.

Ancak bu atama sonrası hakem Anastopoulos, Hakemler Birliği’ni ve Yunanistan Basketbol Federasyonu’nu bu maçta görev yapamayacağı yönünde bilgilendirdi ve Olympiakos bugün sahaya çıktı. Fakat bu sefer de Panathinaikos tepki gösterdi.

Maçlardan çekileceğini duyuran Panathinaikos, dün Kimi karşısındaki maçına çıkmadı.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.