Olympiakos’a Spanoulis’den Kötü Haber Geldi!

Bu sezon takımın başına koç Blatt’ı getirerek yeniden yapılanma sürecine giren Olympiakos‘da ne saha içinde ne de saha dışında işler hiç yolunda gitmiyor.

Yunanistan Ligi’nde ezeli rakipleri Panathinaikos karşısında kupa ve ligdeki maçlara çıkmadıkları için puanları silinmiş ve zor durumda kalmışlardı. Euroleague’de de önce deplasmanda Gran Canaria sonra da Pire’de Zalgiris Kaunas mağlubiyetlerinin ardından play-off şansını epey zora soktular. Tüm bu kötü gidişatın üstüne bir de sakatlık haberi ile yıkıldılar.

Son haftalarda forma giyemeyen kaptan Vassilis Spanoulis‘in sakatlığının ciddi olduğu ve sağ ayağından bir operasyon geçirerek sezonu kapattığı açıklandı.

Ağustos ayında 37 yaşında olacak Kill Bill, 14 Mart’ta oynanan Olimpia Milano maçının ilk yarısında sakatlanmıştı ve o günden beri forma giyemiyordu. İlk yapılan tetkiklerde tecrübeli guardın sadece Euroleague normal sezonunu kaçırması bekleniyordu ama şimdi sezonu kapattığı belirtildi.

Böylelikle 3 kez Euroleague şampiyonluğu yaşayan ve 3 kez de Final Four MVP’si seçilen Spanoulis bu sezon takımı play-off yapsa bile onları yanlız bırakmak zorunda kalacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.