Fenerbahçe Son Çeyrekteki Etkili Oyunuyla Buducnost’u Geçti!

Turkish Airlines Euroleague 27.maç gününde temsilcimiz Fenerbahçe Beko konuk ettiği Buducnost karşısında tahmin ettiğinden fazla zorlanmış olsa da son çeyrekteki etkili oyunuyla 76-67 kazanmayı bildi.

Zeljko Obradovic’in yönetimindeki Fenerbahçe Beko karşılaşmaya; Erick Green, Nicolo Melli, Sinan Güler, Ahmet Düverioğlu ve Nikola Kalinic beşiyle çıktı. Maçın ilk sayıları Buducnost’tan gelirken; Fenerbahçe Beko Sinan Güler ve Erick Green’in sayılarıyla 4-2 öne geçti. Takımımız, üst üste bulduğu üçlüklerle farkı 9 sayıya kadar çıkarırdı ancak konuk ekip, Nemanja Gordic ve Earl Clark’ın sayılarıyla durumu 14-10’a getirdi. Kalinic ve Erick Green ile sayılar bulan Fenerbahçe Beko, çeyreği 19-16 önde tamamladı. İkinci çeyreğe Kostas Sloukas ve Kalinic’in sayılarıyla başlayan Ekibimiz, Goga Bitadze’nin sayılarına engel olamadı(23-25). Sayılar üretmekte zorlanan Takımımız, televizyon molasına 25-30 geride giren taraf oldu. İlk yarının son bölümünde Ali Muhammed ve Jan Vesely ile sayılar bulsa da Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 36-39 geride giden taraf oldu.

Üçüncü çeyreğe Melli ve Vesely’nin sayılarıyla başlayan Fenerbahçe Beko, konuk ekip karşısında 40-39 öne geçti. Çeyreğin sonlarında Ekibimiz, Buducnost Voli’nin sayılarına engel olamadı ve çeyrek 58-58 eşitlikle tamamlandı. Büyük çekişmeye sahne olan dördüncü çeyrek konuk ekibin sayılarıyla başlarken; Fenerbahçe Beko Guduric ve Sloukas’ın sayılarıyla skoru 64-64’te eşitledi. Taraftar desteğini de arkasına alarak etkili bir performans ortaya koyan Ekibimiz, Erick Green’in iki sayılık isabetiyle farkı çift hanelere çıkardı(76-66). Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Buducnost Voli’yi 76-67 mağlup ederek, 27. Maçında 23. Galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.

EDİTÖR YORUMU:

Koç Obradovic haklı olarak bu maçta zayıf rakibi karşısında kendi sahalarında oynamalarının da avantajıyla rotasyona gitmmek istedi ve fazla süre vermediği isimlerle maça başladı. Ancak maalesef bu isimlerden istediği performansı alamadı ve bir kez daha rotasyonun aslında çok da derin olmadığını gördük. Yine maçı kurtaran isimler kenardan gelerek oyunun şeklini değiştiren Sloukas ile Vesely oldular. Buducnost en önemli silahı Cole yokken bile Clark artı iki genç ismi Bitadze ve Popovic ile sarı lacivertlilerin alternatif rotasyonunu çok zorladı. Kalinic’in enerjisi, Melli’nin savunmadaki önemli müdaheleleri ve Vesely ile Sloukas’ın hücumdaki performansları ile son çeyreğin 5 dakikalık bölümünde vitesi yükselten sarı lacivertliler sonuca gitmeyi bildiler. Bu maç elbette bir gösterge olamaz ama hücumdaki üretim sıkıntısı ön plana çıkarken savunmadaki yüksek direnç yine alkışları fazlasıyla haketti.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Sarı lacivertlilerde Jan Vesely 13 sayı, 9 ribaund, 4 asist ile ön plana çıkarken, Nikola Kalinic 14 sayı, 6 ribaund, 3 top çalma ve Kostas Sloukas 11 sayı, 2 ribaund ile diğer önemli faktörler oldular.

Misafir takım Buducnost’ta ise Earl Clark 20 sayı, 5 ribaund, 2 topçalma ile en etkili isim olurken, Goga Bitadze 11 sayı, 7 ribaund, Filip Barovic 10 sayı, 5 ribaund, 2 blok ve Petar Popovic de 10 sayı, 2 topçalma ile diğer öne çıkan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.