Eurocup’a Çeyrek Finalde Veda Eden Lokomotiv Kuban’da Değişim Rüzgarları Esiyor

Lokomotiv Kuban 7DAYS EuroCup çeyrek final eşleşmesinde VTB Lig‘deki rakiplerinden Unics Kazan’a 2-1 ile elenmiş ve Avrupa defterini beklenenden çok daha erken kapatmıştı. Bunun üzerine VTB Lig’de sezonu ikinci sırada bitirmeyi hedefleyen yönetim de hızlıca kararlar alarak önemli değişikliklere gitti.

Öncelikle koç Vlada Jovanovic ile yollarını ayıran Rus kulübü sonrasında da Avrupa piyasasının fazla tanıdık olmadığı biri isim, Bob Donewald Jr.’a takımı emanet ettiğini açıkladı. 51 yaşındaki tecrübeli koç son olarak İngiltere Ligi takımlarından Leicester Riders’ı çalıştırmıştı. Donewald’ın ayrıca NBA’de 3 yıllık asistan koçluk tecrübesi bulunuyor; Charlotte Hornets, New Orleans Hornets ve Cleveland Cavaliers takımlarında görev yapmıştı. 2016-17 sezonunda ise Çin Ligi CBA takımlarından Jilin’de baş antrenörlük görevi yapmış ve 2010-12 yılları arasında da Çin milli takımında baş antrenörlük görevinde bulunmuştu.

Rus ekibi ayrıca Birleşik Amerikalı guardı Trevor Lacey ile yollarını ayırırken ülkemizden de hatırlayacağımız Ukrayna pasaportu bulunan Jerome Randle ile anlaşma sağladı. 1.75 boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli guard, son olarak Avusturalya Ligi takımlarından Kings forması giymiş ve 29 maçta 17.9 sayı, %41.0 3sayı, 2.7 ribaund, 4.1 asist ortalamaları ile mücadele etmişti. Randle profesyonel kariyerine ülkemizde Aliağa Petkim takımınad başlamış, sonrasında da Türk Telekom, tekrar Aliağa Petkim, Trabzonspor, Eskişehir Basket ve Bahçeşehir Koleji formalarını terletmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.