Pınar Karşıyaka Adını Çeyrek Finale Yazdırdı

FIBA Europe Cup play-off eşleşmesi ikinci maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka sahasında konuk ettiği Ventspils‘i 70-65 yenerek adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

İlk maçı Letonya’da 2 sayı farkla kaybeden temsilcimiz bu maçta aldığı 5 farklı galibiyetle turu geçen isim oldu. Temsilcimiz çeyrek finalde Sasari-Leiden eşleşmeinin galibi ile eşleşecek.

Tempoyu kontrol ederek ve kısalarını etkin kullanarak maça iyi başlayan Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 17-14 önde geçti. İkinci çeyrekte yay gerisinden aradığı sayıları bularak toparlanan Ventspils karşısında Marei ile pota altında rahat skor üreten temsilcimiz bu sayede soyunma odasına 36-31 önde girmeyi başardı. 3.çeyrekte ise tam koç Bauermann’ın istediği gibi bir performans sergiledi Pınar Karşıyaka ve sert savunması ile Ventspils’i sadece 9 sayıda tutarak son çeyreğe 53-40 önde girmeyi başardı. Ancak son çeyrekte Letonya temsilcisinin geri dönüşüne engel olamadı koç Bauermann’ın öğrencileri ve fark 2 sayıya kdar düştü. Neyse ki son bölümde misafir takım serbest atış çizgisinde kötü bir performans sergiledi ve Pınar Karşıyaka 5 sayı farkla kazanarak adını çeyrek finale yazdırdı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Karşıyaka’da Assem Marei 23 sayı, 17 ribaundla maçın yıldızı olurken Sek Henry 16 sayı, 5 asist, Chris Evans 8 sayı, 10 ribaund ve Erving Walker 11 sayıyla oynadı.

Venstpils’te ise Aaron Johnson 16 sayı, 9 asistle oynarken Maris Gulbis 13 sayı, 6 ribaund ve Janis Berzins 12 sayı, 6 ribaund yaptı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.