RESMİ: Olympiakos Yeni Guardını Açıkladı

Olympiakos guard rotasyonuna önemli bir takviye yaptı ve bunu resmi olarak duyurdu.

Son olarak G-League’de Sioux Falls Skyforce forması giyen Briante Weber ile sezon sonuna kadar geçerli kontrata imza attılar. G-League’de bu sezon 33 maça çıkarken ortalama 31.2 dakika parkede kalmış ve 15.1 sayı, %41.9 3sayı, 4.5 ribaund, 6.0 asist, 2.9 topçalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

1992 doğumlu olan 1.88 boyundaki oyun kurucu, 2015 NBA Draftı’nda seçilmeyi başaramamıştı ancak NBA’de Memphis Grizzlies, Charlotte Hornets, Miami Heat, Houston Rockets, Golden State Warriors formaları terletmişti.

Koç Blatt, guard rotasyonuna takviye yapmak istediğini daha önce belirtmişti. Williams-Goss dışındaki diğer opsiyonlardan istediği verimi alamadı tecrübeli koç şuana kadar. Spanoulis ilerleyen yaşı, Strelnieks istikrarsız performansı ve Mantzaris’in en iyi yaptığı savunmada bile ortalarda olmaması ile bu takviye şarttı. Weber oyunun her alanında, istatistik kağıdının çeşirtli noktalarında takımına katkı sağlayanbilen ve atletik özellikleri artı sert savunması ile bilinen bir guard. Hem hücumda potaya giderek takıma farklı opsiyonlar kazandıracaktır hem de topa baskı konusunda koçun en güvendiği isim olacaktır. Elbette kariyerinde ilk kez yer alacağı Avrupa sahnesindeki adaptasyon süreci de çok önemli olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.