Güncel Haberler

Fenerbahçe’nin Genç Yıldız Adayı Biberovic TC Vatandaşlığını aldı!

Fenerbahçe Beko’nun 2017 Aralık ayında organizasyonuna kattığı ancak lisans çıkarmadığı Tarık Biberovic (2001, 2.02) Türk vatandaşı oldu. Fenerbahçe daha önce Bosna Hersek altyapı milli takımlarında oynayan, 2016 U16 Avrupa Şampiyonası’nda da 7.1 sayı, 4.1 ribaund ortalamaları tutturan Biberovic’ten gelecek yıllarda Türk olarak yararlanabilecek.

Yönergelere göre takımlar geniş kadrolarında bir devşirme oyuncu bulundurabiliyor. Biberovic ancak Bobby Dixon’ın ayrılması durumunda BSL’de oynayabilecek. Biberovic’in Euroleague kadrosunda yer alması ise performansındaki gelişmelere bağlı. 

Biberovic’in durumu Fenerbahçe’nin başvurusundan sonra TBF yönetiminde karara bağlanacak.

Basketfaul

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fenerbahçeli Neto, 10 Ay Sonra Sahaya Çıktı

Geçtiğimiz yaz Turkish Airlines Euroleague ekiplerimizde Fenerbahçe Beko’ya transfer olan Raul Neto, temsilcimizde hiç forma …