Güncel Haberler

Eski Efesli’den Lİga Endesa Üçlük Rekoru!

Liga Endesa’da Obradoiro‘nun Zaragoza‘yı deplasmanda 86-78 yendiği maçta eski Efesli Yunan şutör Kostas Vasileiadis 10 üçlük isabetiyle bu sezonun rekorunu kırdı. İspanya Ligi tarihindeki üçlük rekorunu 2014’te Barcelona forması giyerken 12 üçlük isabeti kaydeden Jacob Pullen elinde bulunduruyor.

Vasileiadis 10/18 üçlük isabetinin yanı sıra serbest atışları 3/3 ile kullandı, ikilik bölgesinden hiç deneme yapmadı ve maçı 33 sayıyla tamamladı. Tecrübeli oyuncu bu performansıyla aynı zamanda Liga Endesa’da haftanın MVP’si de seçildi.

34 yaşındaki tecrübeli Yunan şutör 2013-14 sezonunda Anadolu Efes formasını 22 BSL ve 23 Euroleague maçında terletmişti. Euroleague sahnesinde %40.3 3sayı isabet oranı ile mücadele etmişti.

İŞTE VASILEIADIS’IN DURDURULAMAZ PERFORMANSI:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Konuğu Granca’yı Uzatma Sonunda Yenebildi

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Gran Canaria karşısında zorlansa da …