Güncel Haberler

NBA’den All-Star İçin Seyircileri Heyecanlandıracak Karar

NBA yönetimi geçtiğimiz sezon All-Star maçının formatını değiştirmişti. Buna göre taraftarlardan gelen oylarla belirlenen iki kaptan, diğer oyuncular arasından draft usulü bir seçim yaparak takımlarını oluşturmuştu. NBA yönetimi oldukça beğenilen bu formata ufak bir dokunuş yaptı.

Oyuncular Birliğiyle görüşen NBA yönetimi, 2019 All-Star maçı öncesi kaptanların yapacağı bu seçimleri canlı yayınlama konusunda anlaşmaya vardı. Tercihlerin canlı yayınlanmasıyla birlikte iki takım kaptanlarının ilk olarak hangi oyuncuları tercih ettikleri ve hangi yıldızın kaçıncı sıradan seçileceği de görülecek. Bu da NBA gibi hikaye yaratmayı seven bir organizasyon için bulunmaz bir fırsat!

NBA All-Star maçı 18 Şubat Pazartesi sabahı Charlotte’ta oynanacak.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023 NBA All-Star Smaç Yarışması Şampiyonu G-League’den McClung Oldu!

2023 NBA All-Star haftasonunda merakla beklenen etkinliklerden biri olan Smaç Yarışması’dan bu sezon Houston Rockets‘tan Kenyon Martin Jr., Philadelphia 76ers‘tan Mac McClung, New Orleans Pelicans‘tan Trey Murphy III ve New York Knicks‘ten Jericho Sims yer aldılar. Sezona G-League’de başlayan ve geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile kısa süreli bir kontrat imzalayan ve sadece 4 NBA maçında görev alan Mac McClung yaptığı bir smaç hariç diğer tüm smaçlarda jüriden 50 tam puan alarak finalde Trey Murphy’i devirerek bu sezonun şampiyonu oldu. Son smacında havada neredeyse 2 tur atan McClung, kariyerinde 2 smaç yarışması şampiyonluğu olan ve jüride de yer alan Wilkins’den de …