Güncel Haberler

Bogdanovic: Avrupa basketbolu artık bambaşka bir seviyede

Sakatlığının ardından bu sezon NBA’deki ilk maçına çıkan Bogdan Bogdanovic, maçın ardından açıklamalar yaptı.

Sezon başından bu yana sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Bogdan Bogdanovic, Sacramento Kings‘in Oklahoma City Thunder‘la oynadığı maçla birlikte sahalara geri döndü.

Sırp yıldız maçın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tabii ki daha iyi oynamayı bekliyordum ama bazen beklentiler yüksek olabiliyor ve bu normal. 6-7 aydır maç yapmadım ve bu ilk maçım. Geçtiğimiz yıl Nisan’dan bu yana ilk kez sahaya çıktım. İyi hissettim. Taraftarlara da destekleri için teşekkür ederim. Onlardan enerji aldım ve onlara çok teşekkür ederim. İyi hissettim. O kadar yorulmadım. Daha fazla yorulmayı bekliyordum. İkinci yarıda 8-9 dakika çıkmadan sahada kaldığımda nefesim biraz zorlandı ama ayaklarımda bir problem olmadı. Dizim de iyiydi ki ben de ondan endişeleniyordum. Birkaç maç içerisinde ritme girip takıma alışırım diye düşünüyorum. Takım arkadaşlarım hazırlık maçlarından beraber oynadılar ve birlikte oynamaya alışıklar. Tekrar takımın bir parçası olduğum ve sağlıklı olduğum için mutluyum.”

Bogdanovic’e gelen sorular arasında kendisi ve Doncic başta olmak üzere genç Avrupalı oyuncuların sergiledikleri etkileyici oyun da vardı. Bogdan bu soruya; “Onun oynayış tarzını seviyorum. Görebileceğiniz üzere bence Avrupa basketbolu artık bambaşka bir seviyede. Bence Avrupalı basketbolcular geçmişten daha hızlı adapte olabiliyorlar. Çünkü kuralları ve diğer şeyleri daha önceden görebiliyorsunuz. Eğer akıllıysanız hemen uyum sağlayabilirsiniz” yanıtını verdi.

Bogdan Bogdanovic benchten gelerek 18 dakika sahada kaldığı karşılaşmada 7’de 3 saha içi isabetiyle 7 sayı üretti, 2 ribaunt aldı ve 1 de asist yaptı.

Kaynak: EuroHoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2024 NBA Draft’ı İçin Seçim Sıralaması Açıklandı!

Atlanta Hawks 2024 NBA Draftında 1 numaralı seçim hakkını kullanacak. Washington Wizards 2., Houston Rockets …