Güncel Haberler

Ahmet Gürgen: “Kırılma anlarında basit hatalar yaptık”

Banvit koçu Ahmet Gürgen, FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 5. hafta maçında Avellino’ya 99-95 yenildikleri karşılaşmanın ardından konuştu.

Ahmet Gürgen’in açıklamaları:

“Skor gücü yüksek bir takımla oynadık. Rakibin oyuncularının özelliklerine göre bizim oyuncularımızın savunma poziyonlarını alamadık. Bundan dolayı da devreye 59 sayı potamızda görerek girdik. Sonuçta hepimizin bildiği gibi basketbol bir geçiş oyunu. Hücumdan savunmaya geçerken basit hatalar yaparsan, savunmadan da hücuma geçerken aynı hataları tekrarlarsan problem olur. Bununla beraber maç bize geldi. Kırılma anlarında ise basit hatalar yaptık. Son iki molamızda da istediğimiz oyunculara topları attıramadığımız için rakip takım daha rahat oynadı. Bu da bizim maçı kaybetmemize sebep oldu. Deplasmanda yediğiniz 99 sayı ile maçı kazanmanız mümkün değil. Genç bir takımız. Buradan da bir ders çıkartacağız.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Karşıyaka, Formalite Maçında Jerusalem’i Konuk Ediyor

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turu K grubu 6. ve son maçında temsilcimiz Pınar Karşıyaka, …