Güncel Haberler

Hakan Yavuz: “Takım olarak müthiş oynadık ve hak ettik ama kaybetme noktasına da geldik.”

Afyon Belediyespor‘u bitime 1 saniye kala Berent Kavaklıoğlu‘nun üçlüğüyle yenen İstabul BBSK‘da baş antrenör Hakan Yavuz, “Takımın zaferiydi.” dedi.

3.5 saniye kala top oyuna sokulurken kendisinin sadece sahada olacak 5 oyuncuyu söylediğini ve asistan koçların daha önce belirlenmiş seti oyunculara çizip hatırlattığını söyleyen Yavuz şöyle konuştu:

“Takım olarak müthiş oynadık ve hak ettik ama kaybetme noktasına da geldik. Mehmet Yağmur’un sakatlığı bedeniyle oynamaması sonucunda elimdeki iki guard birini tercih edecekti. Daha deneyimli olduğu için Brent, Sabahattin’e tercih ettim. Skorundan yararlanmayı planladığımız Tu Holloway’i 2 numaraya atabilmek için Berent’i faul problemine karşın oyunda tuttum. Bu maçta rotasyonu daralttım ve 7 kişiyle oynamaya çalıştık. Birçok maçı sonlarda kaybetmiştik. Bu galibiyet moral oldu. Oyuncular antrenmanlarda, son anda kaybettikleri maçlarda acı çekiyorlardı. Bugün o acıların ödülünü aldılar.

Son topun kullanımı sırasında hakemler monitöre bakarken asistanlara son saniye oyununa hazırlık yapmalarını istedim, onlara sadece beşi söyledim. Daha önceden hazır olan seti oyunculara mükemmel şekilde çizip hatırlattılar, onlara teşekkür ederim. Yabancılara yardım gideceğini bildiğimiz için opsiyonlardan biri de Berent idi. O basketi atmak ona nasip oldu. Maçın o anında top kullanmak yürek işidir.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Tolga, Tofaş ile Devam Ediyor

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Tofaş, iç transferde çalışmalara başladı. Gelecek sezon da ülkemizi …