Güncel Haberler

RESMİ: İtalyan Teknik Adam Partizan’ın Başında

Partizan kötü gidişin ardından koç Nenad Cacak ile yollarını ayırmıştı ve kuliste tanıdık bir ismin, Brose Bamberg ile önemli başarılara imza atmış olan Andrea Trinchieri‘nin ismi vardı. Temsilcimiz Türk Telekom ile Eurocup‘da aynı grupta yer alan Partizan bu önemli hamleyi resmiyete dönüştürdü ve İtalyan teknik adam ile 3 yıllık sözleşme imzaladılar.

50 yaşındaki tecrübeli koç, Partizan tarihindeki ilk yabancı teknik adam olarak da kariyerinde farklı bir sayfa açmış oldu. Takımının Adriyatik Lig’de bu hafta oynayacağı Mega Bemax maçında da benchteki yerini alacak. 

Trinchieri’nin yardımcılığını, daha önce Brose Bamberg’de de beraber görev yaptığı ve oyunculuğu döneminde Efes Pilsen forması da giyen Karadağlı teknik adam Vlado Šćepanović yapacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Studentski Engelini Zorla Geçti

Adriyatik Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Kızıl Yıldız konuk ettiği Studentski Centar karşısında çok …