Güncel Haberler

Sezonu Açmadan Diskalifiye Edildi

Yazın New Orleans Pelicans’tan Golden State Warriors‘a gelen DeMarcus Cousins henüz sezonu açamadan oyundan atıldı.

Aşil tendonundan geçirdiği operasyon nedeniyle oynamaya başlayamayan DeMarcus Cousins, New York Knicks maçında Warriors benchinde günlük kıyafetleriyle yer aldı. Cousins, Madison Square Garden’daki maçtan önce Enes Kanter’le söz düellosuna girişti. Cousins maçın içinde de Kanter’e kenardan birşeyler söyleyince hakem Scott Foster kendisini uyardı ancak asi davranışlarıyla tanınan oyuncu bu defa hakeme sözlü olarak tepki gösterdi.

İlk periyoddaki mola sırasında meydana gelen bu olay sonrasında Cousins, Scott Foster tarafından oyundan atıldı. Hakem Scott Foster, Cousins’ı 2013’te Sacramento’da oynarken Utah maçının devre arasında da diskalifiye etmişti.

Kaynak: Basketfaul

https://youtu.be/R9nqnzecs7Q

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023 NBA All-Star Smaç Yarışması Şampiyonu G-League’den McClung Oldu!

2023 NBA All-Star haftasonunda merakla beklenen etkinliklerden biri olan Smaç Yarışması’dan bu sezon Houston Rockets‘tan Kenyon Martin Jr., Philadelphia 76ers‘tan Mac McClung, New Orleans Pelicans‘tan Trey Murphy III ve New York Knicks‘ten Jericho Sims yer aldılar. Sezona G-League’de başlayan ve geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile kısa süreli bir kontrat imzalayan ve sadece 4 NBA maçında görev alan Mac McClung yaptığı bir smaç hariç diğer tüm smaçlarda jüriden 50 tam puan alarak finalde Trey Murphy’i devirerek bu sezonun şampiyonu oldu. Son smacında havada neredeyse 2 tur atan McClung, kariyerinde 2 smaç yarışması şampiyonluğu olan ve jüride de yer alan Wilkins’den de …