Gaziantep – Fenerbahçe Maçının Ardından Koçların Açıklamaları

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 4.hafta mücadelesinde Fenerbahçe konuk olduğu Gaziantep deplasmanında zorlansa da 67-55 ile galibiyet çıkarmayı başardı. Bu maçın ardından iki tarafın da koçları açıklamalarda bulundular.

Zeljko Obradovic: “Çok Çalışmamız Gerektiği Görülüyor”

Fenerbahçe Başantrenörü Zelimir Obradovic, sezona çok iyi başlayan bir ekibe karşı mücadele ettiklerini ve bunun da maçın zorlu geçmesine neden olduğunu dile getirdi. Maça çok sert ve agresif savunmayla başladıklarını dile getiren Sırp çalıştırıcı, karşılaşmada kendileri adına en iyi kısmın bu olduğunu aktararak, “Hücum açısından hiç iyi oynamadık. Çok çalışmamız gerektiği görülüyor. Diğer yandan, oyuncularımın gösterdiği reaksiyondan çok mutluyum. Çünkü maçı kazanmanın yolunu buldular. Gaziantep Basketbol’a başarılar diliyorum. Bugün de çok iyi savaştılar. İnşallah onlar için iyi şeyler olur.” ifadelerini kullandı. Obradovic, eksik oyuncularının olması nedeniyle sorunlar yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Nenad Markovic: “Rakip Fenerbahçe Olunca, Agresif Oynamanız Gerekiyor”

Gaziantep Basketbol’un başantrenörü Nenad Markovic maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe maçına iyi hazırlandıklarını belirterek, “Rakip Fenerbahçe olunca, agresif oynamanız gerekiyor. Bu oyunu maçın geneline yaymaya çalıştık ama sonunu getiremedik.” dedi. Müsabakaya korkak başladıklarını anlatan Markovic, “Maçın ilk bölümlerinde yeteri kadar sayı üretemedik. Üçüncü çeyrekte istediğimizi sahaya yansıttık. Bu periyottaki oyunumuzdan memnun kaldım. Beni asıl rahatsız eden, son çeyrekteki mücadelemizdi. Çünkü 12 sayı önde olan rakip, bizden daha agresif ve istekliydi.” diye konuştu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.