Güncel Haberler

RESMİ: Cedevita’da Beklenen Koç Değişikliği Gerçekleşti

Sezona iddialı bir kadro ile başlayan Cedevita koç Sito Alonso‘ya da güvenerek bu kadronun başına getirmişti ancak ne Adriyatik Lig‘de ne de Eurocup‘da Hırvat ekibi beklentileri karşılayamadı. Bu durumun faturası da beklendiği gibi İspanyol koça kesildi ve takımdan gönderildi.

Cedevita, Eurocup’da B grubunda temsilcimiz TOFAŞ ile aynı grupta yer alıyor ve 2 galibiyetle 3.sıradalar.

Yerine getirilen isim ise oyunculuk döneminde ülkemizde TOFAŞ forması da giymiş olan Hırvat teknik adam Slaven Rimac oldu. 43 yaşındaki genç koç geçen sezon Cedevita’da asistan koçluk yaptıktan sonra bu sezon B takımın başına getirilmişti.

Rimac, Eurocup’daki ilk maçında 31 Ekim Çarşamba eski takımı TOFAŞ’ın Bursa’da konuğu olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Adriyatik Ligi’nde Yılın Koçu Obradovic Seçildi!

Adriyatik Ligi‘nde Belgrad ekibi Partizan‘ı 24-2’lik dereceyle normal sezonda liderliğe taşıyan Zeljko Obradovic, yapılan açıklamayla …