RESMİ: Partizan’dan İki Değerli Takviye

EuroCup‘da mücadele eden Sırbistan temsilcisi Partizan, kadrosunu iki önemli takviye ile güçlendirdi. Geçtiğimiz sezon ezeli rakipleri Kızıl Yıldız’ın formasını giyen yetenekli 4 numara Stefan Jankovic ve hazırlık döneminde Philadelphia 76ers’ın kadrosunda yer alan ancak sonrasında kontrat kapamayan Birleşik Amerikalı kanat oyuncusu Anthony Brown artık Partizan’ın başarısı için çalışacaklar.

25 yaşında olan 2.11 boyundaki Jankovic’in hem Kanada hem de Sırbistan pasaportu var ve henüz milli takım konusunda seçimini yapmadı. Yetenekli uzun Kızılyıldız formasıyla geçtiğimiz sezon Adriyatik Ligi’nde 27 maçta 5.3 sayı ve 2.9 ribaund ortalamaları yakalamışken, EuroLeague’de ise oynadığı 28 maçta 3.8 sayı ve 2.5 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

2015 NBA draftinde Los Angeles Lakers tarafından 2. tur 34. sıradan seçilen 26 yaşında olan 2.01 boyundaki guard/forvet Anthony Brown, NBA kariyeri boyunca; Los Angeles Lakers, New Orleans Pelicans, Orlando Magic ve Minnesota Timberwolves formalarıyla toplamda 41 maçta parkeye çıkmıştı. Geride bıraktığımız sezon Timberwolves ile NBA’de sadece bir maça çıkabilmiş sonrasında G-League takımlarından Iowa Wolves’a gönderilmişti. Burada 45 maçta görev alırken 18.9 sayı %40.4 3sayı 4.8 ribaund 3.6 asist istatistikleri ile dikkatleri çekmişti.

Yaz döneminde ise Philadelphia 76ers’ın hazırlık kampında yer almış ama çift yönlü kontratının süresi bitince serbest bırakılmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.