Güncel Haberler

Korstin: VTB, Avrupa’nın en iyi ikinci ligi

VTB Ligi CEO’su Ilona Korstin, İspanya Liga Endesa’yı Avrupa’nın en iyi ligi gösterip, “İkinci sırada da VTB Ligi var.” dedi.

Rus basınına konuşan Korstin, “Ligimizde yer alan yabancı takımlar kendi yerel liglerinde liderler. Her takım play off’a kalma mücadelesi veriyor. Seviye yüksek. VTB, kulüpleri hem katılım hem de marketing alanında ödüllendiriyor. Tüm oyuncuları sigortalıyoruz ve hakemlik bedellerini karşılıyoruz. Tüm bunları göz önüne alınca bence Avrupa’nın en iyi ikinci ligiyiz” diye konuştu.

Korstin gayet net bir şekilde açıklamış ve altına imzamı atarım. Maalesef ligimiz hiç bir zaman söylendiği gibi Avrupa’nın zirvesinde yer almıyordu zaten, İspanya ligde yer alan oyuncuların kalitesi, Avrupa kupalarında yer alan takım sayısı ve başarıları, artı ligin pazarlama ve organizasyon seviyesi ile uzun yıllardır açık ara ilk sırada. Biz geçtiğimiz 2 yılda 2.sırada yer alma şansını yakaladık ligimizdeki yabancı sayısının ve kalitenin artmasıyla, ardından Fenerbahçe’nin Avrupa’daki başarıları ile. Ancak altyapı, organizasyon ve pazarlama konusunda biraz bile olsa yol katedemediğimiz için yerimizi VTB Lig kaptı. Hem finansal olarak ligimizden çok daha güçlüler hem de organizasyon ve pazarlama kalemlerinde bizden çok çok daha öndeler. Son yıllarda ligin kalitesi de artınca bizimle aralarındaki makası iyice açmaya başladılar. Finansal olarak gerekli çözümler alınmazsa ligimiz yakında eskilere dönecek ve İtalya, Almanya, Fransa’nın da gerisine düşecek…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Jasikevicius ve Sertaç, Manisa Galibiyetini Değerlendirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 23. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko konuk ettiği Manisa BBSK‘yı 98-82’lik skorla güle oynaya geçti. …