Güncel Haberler

Houston Rockets, Alessandro Gentile’yi serbest bıraktı

Houston Rockets, hazırlık kampı kadrosunda da yer almayan ve resmi sözleşme imzalamadığı Alessandro Gentile‘yi serbest bıraktı.

NBA’in transfer hareketlerine göre Houston Rockets, İtalyan forvet Alessandro Gentile’yi serbest bıraktı. Houston’ın Gentile ile resmi olarak hiç anlaşma sağlamamasını göz önüne alınca, bu haber biraz şaşırtıcı.

Mark Berman’ın haberine göre Rockets, Tim Bond ile anlaşma sağladı ve oyuncunun G-League haklarını önümüzdeki sezon için aldı.

Alessandro Gentile, elindeki sakatlıktan dolayı geçirdiği operasyon nedeniyle iyileşme sürecindeydi ve Rockets’ın hazırlık kampına davet edilmişti. Kamp öncesinde Avrupa’da gelen teklifleri de reddeden İtalyan oyuncu, Rockets ile kontrat konusunda anlaşma sağlayamamıştı. Teksas ekibi, İtalyan oyuncuya çift yönlü kontrat önermişti fakat Gentile hem G-League’de hem NBA’de oynamak zorunda kalmak istememişti. İstediği kısa süreli kontratı da alamayan Gentile, hazırlık kampı kadrosunda yer almadı.

Kaynak: Sportando

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Dallas, Evinde Boston’u Yenip Seriye Tutundu

NBA final serisi 4. maçında Dallas Mavericks konuk ettiği Boston Celtics‘i 122-84 gibi farklı bir …