Güncel Haberler

Houston Rockets, Alessandro Gentile’yi serbest bıraktı

Houston Rockets, hazırlık kampı kadrosunda da yer almayan ve resmi sözleşme imzalamadığı Alessandro Gentile‘yi serbest bıraktı.

NBA’in transfer hareketlerine göre Houston Rockets, İtalyan forvet Alessandro Gentile’yi serbest bıraktı. Houston’ın Gentile ile resmi olarak hiç anlaşma sağlamamasını göz önüne alınca, bu haber biraz şaşırtıcı.

Mark Berman’ın haberine göre Rockets, Tim Bond ile anlaşma sağladı ve oyuncunun G-League haklarını önümüzdeki sezon için aldı.

Alessandro Gentile, elindeki sakatlıktan dolayı geçirdiği operasyon nedeniyle iyileşme sürecindeydi ve Rockets’ın hazırlık kampına davet edilmişti. Kamp öncesinde Avrupa’da gelen teklifleri de reddeden İtalyan oyuncu, Rockets ile kontrat konusunda anlaşma sağlayamamıştı. Teksas ekibi, İtalyan oyuncuya çift yönlü kontrat önermişti fakat Gentile hem G-League’de hem NBA’de oynamak zorunda kalmak istememişti. İstediği kısa süreli kontratı da alamayan Gentile, hazırlık kampı kadrosunda yer almadı.

Kaynak: Sportando

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

2023 NBA All-Star Smaç Yarışması Şampiyonu G-League’den McClung Oldu!

2023 NBA All-Star haftasonunda merakla beklenen etkinliklerden biri olan Smaç Yarışması’dan bu sezon Houston Rockets‘tan Kenyon Martin Jr., Philadelphia 76ers‘tan Mac McClung, New Orleans Pelicans‘tan Trey Murphy III ve New York Knicks‘ten Jericho Sims yer aldılar. Sezona G-League’de başlayan ve geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile kısa süreli bir kontrat imzalayan ve sadece 4 NBA maçında görev alan Mac McClung yaptığı bir smaç hariç diğer tüm smaçlarda jüriden 50 tam puan alarak finalde Trey Murphy’i devirerek bu sezonun şampiyonu oldu. Son smacında havada neredeyse 2 tur atan McClung, kariyerinde 2 smaç yarışması şampiyonluğu olan ve jüride de yer alan Wilkins’den de …