Okben Ulubay: Galatasaray’da oynamak isterim

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde 2018-19 sezonu başlarken sözleşmesi bulunduğu halde Darüşşafaka Tekfen‘in kadrosunda düşünülmeyen ve henüz hangi takımın formasını giyeceği de netleşmeyen 21 yaşındaki forvet Okben Ulubay, durumu ile ilgili olarak Ajansspor’a önemli açıklamalar yaptı.

Sözleşmesinin Doğuş Grubu ile olduğu için Darüşşafaka Tekfen’in kadrosunda düşünülmediğini söyleyen Okben, gönlünde geçen takımı da söyledi.

Okben Ulubay’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Benim ve Furkan Aldemir’in sözleşmesi Darüşşafaka ile değil Doğuş Grubu’yla olduğu için, bu sebeple Darüşşafaka takımında bu sezon yer almadım.”

“Galatasaray ve Pınar Karşıyaka kulüplerinin başvurusu oldu. Sözleşmemin yarısını ödemeyi teklif ettiler ama Doğuş Grubu buna yanaşmadı. Böyle olunca da tek başıma antrenman yapmak zorunda kaldım.”

“Şu an Anadolu Efes’in kondisyoneri Ozan Şirkçi ile antrenman yapıyorum. Top antrenmanlarını da kendi imkanlarımla yapıyorum.”

“Bu sezon eksiklerim üzerinde çalışıp sonra dışarıya gitmek istiyorum. Türkiye’den teklif yapan kulüpler oldu, Karşıyaka’nın ekonomik durumu kötü olduğu için düşünmedim. Ben Galatasaray taraftarıyım eğer anlaşma olsaydı Galatasaray’da seve seve oynardım.”

Kaynak: Sportando

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.